Bezpieczne ferie z olsztyńską policją: Festyny edukacyjne dla najmłodszych

Sezon ferii zimowych (22.01-04.02.2024 r.) to okres, kiedy śnieg i chłodna pogoda skłaniają do aktywności na świeżym powietrzu. Policjanci z Olsztyna pragną, aby ten czas był nie tylko pełen radości, ale przede wszystkim bezpieczny dla wszystkich – zarówno dorosłych jak i dzieci. W tym celu Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie organizują szereg edukacyjnych festynów.

Wydarzenia te są skierowane do dzieci i młodzieży, z którymi dzielone są istotne informacje na temat bezpiecznego spędzania czasu na stoku narciarskim, lodowisku, placu zabaw czy w lesie. W trakcie festynów odbywają się spotkania z funkcjonariuszami policji, strażakami, medykami czy leśnikami. Uczestnicy mają szansę dowiedzieć się od nich, jak reagować na różne zagrożenia podczas zimowego wypoczynku. Organizatorzy przygotowali również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej i akcji ratunkowych na wodzie, a także prezentacje dotyczące pracy funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

Podczas tych wydarzeń promowane będą również akcje „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i konkurs „Śnieżny Dekalog”. W ramach atrakcji dla dzieci przewidziano pokazy tresury psów służbowych. Młodzi uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas konkursów – np. przy stoiskach profilaktycznych czy mobilnym centrum bezpieczeństwa „NOL-ek”. Najlepsi otrzymają nagrody, a dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli niespodzianki i smakołyki.

Już odbyły się dwa z zaplanowanych spotkań: 15.01.2024 r. na plaży ,,Słoneczny Brzeg” w Rukławkach (gm. Biskupiec) oraz 16.01.2024 r. nad jeziorem Jemiołowo w gm. Olsztynek. Kolejne odbędą się 17.01.2024 r. na plaży w Zalesiu nad jeziorem Orzyc w gm. Barczewo oraz 18.01.2024 r. na plaży w Swobodnej nad jeziorem Limajno w gm. Dobre Miasto, gdzie odbędzie się wielkie podsumowanie festynów. Zapraszamy między godzinami 10:00 a 12:00.