Debiut Stomilanek Olsztyn w Ekstralidze kobiet

W nadchodzącą sobotę, zespół Stomilanki Olsztyn zawita po raz pierwszy na boisko Ekstraligi kobiet. Z ekipą Śląska Wrocław zmierzą się podczas meczu prowadzonego przez trenera Dariusza Maleszewskiego, tuż przy brzegu dnia.

Po serii nieudanych prób awansowania przez liczne lata, olsztyńskie piłkarki w końcu osiągnęły ten historyczny cel. Triumfując w rozgrywkach I ligi, przegrały zaledwie jedno spotkanie w całym sezonie. Do wyższej ligi awansowały, odnosząc 15 zwycięstw nad swoimi rywalkami, a cztery mecze zakończyły się remisem.

Choć Stomilanki Olsztyn nie przeszły gwałtownej zmiany składu przed nadchodzącym sezonem, trener Dariusz Maleszewski dokonał istotnych transferów. Jest świadomy, że różnice między ligami mogą być duże i aby utrzymać się w premierowym sezonie, konieczna jest większa jakość drużyny.

Po odejściu Natalii Piątek – bramkarza Stomilanek, który obecnie gra w austriackim klubie mistrzowskim po zdobyciu doświadczenia w Ekstralidze – zespół był pozbawiony bramkarek na odpowiednim poziomie. Ta sytuacja ma ulec zmianie dzięki dołączeniu Maleah Milner do drużyny. Bramkarka, która pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, niedawno strzegła bram izraelskiego klubu Hapoel Ra’ananna. Na jej miejsce weszła Kinga Ptaszek, która była bramkarzem przez cały sezon I ligi.

Trener Dariusz Maleszewski zdobył nie tylko graczy z zagranicy. W składzie znalazło się miejsce również dla polskich zawodniczek. Weronika Kamala przeniosła się z Katowic do Olsztyna. Pomocniczka, która zdobyła tytuł mistrza Polski w minionym sezonie, teraz pomoże Stomilankom osiągnąć jak najlepszy wynik w Ekstralidze. Tę samą trasę z Górnego Śląska do Warmii pokonała Aleksandra Drąg.

W swoim debiucie w Orlen Ekstralidze, Stomilanki Olsztyn zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.