Czym się kierować przy wyborze modułów fotowoltaicznych?

W dzisiejszych czasach sposoby wykorzystania odnawialnych źródeł energii takie jak fotowoltaika czy pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne w wielu polskich miastach takich jak Olsztyn, Poznań czy Kraków więc liczba firm, które oferują nam montaż paneli słonecznych, wciąż rośnie.

Możliwość wyboru spośród coraz większej ilości firm oferujących instalacje fotowoltaiczne jest zawsze wielką zaletą dla konsumentów, ponieważ pozwala nam wybrać panele, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom i budżetowi. Jednak biorąc pod uwagę dużą reprezentację producentów, wybór typu panelu słonecznego nie jest łatwym zadaniem i wymaga od nas maksymalnej staranności.

Jeśli szukasz świetnego systemu zasilania energią słoneczną do swojego domu i chcesz postawić na najlepsze panele słoneczne, jest kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze.

Ile kosztują panele słoneczne?

Chociaż przejście na energię słoneczną nigdy nie było bardziej przystępne cenowo, instalacje fotowoltaiczne są w dalszym ciągu dość kosztowne. Właśnie dlatego ich cena zawsze będzie jednym z głównych czynników, który będziemy brać pod uwagę. Choć obecnie w wielu Polskich miastach jak Olsztyn, Warszawa czy Kraków wiele firm oferuje nam montaż paneli fotowoltaicznej w naprawdę konkurencyjnych cenach, to jednak nie ona powinna być głównym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę. O wiele większe znaczenie ma jakość naszych paneli, ewentualna gwarancja, jaką daje nam producent, a także ich moc i efektywność.

Gwarancja na panele fotowoltaiczne

To oczywiste- decydując się na panele słoneczne, chcemy mieć pewność, że jest to inwestycja, która posłuży nam przez długie lata. Dlatego podobnie jak w przypadku innych kosztownych technologii dobrze by było, aby gwarancja obejmowała także naszą instalację fotowoltaiczną. Czas trwania gwarancji może być dla nas ważnym wskaźnikiem, ponieważ świadczy o zaufaniu producenta do oferowanych przez niego produktów. Nie zapomnij zapytać firmy zajmującej się montażem o jej zakres oraz czas trwania gwarancji.

Czynniki zwiększające efektywność

Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne, powinieneś zwrócić uwagę zarówno na moc i wydajność pojedynczego panelu, jak i obliczyć ile paneli słonecznych będziesz potrzebował, aby wygenerować ilość energii która zaspokoi zapotrzebowanie Twojego gospodarstwa domowego.

Systemy fotowoltaiczne mają różne kształty i rozmiary, a liczba paneli fotowoltaicznych określa, ile energii mogą one wygenerować dla naszego domu, tak więc im wyższa moc wyjściowa będzie potrzebna, tym więcej paneli będzie potrzebować Twój system.

Samodzielne wykonywanie takich obliczeń może okazać się dla nas zbyt skomplikowane, dlatego dobrze by było postawić na sprawdzoną firmę. Wiele z nich oferuje nam nie tylko bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej, ale także fachowe doradztwo w tym zakresie.

Skorzystaj z porady ekspertów

Decyzja o wyborze odpowiednich modułów fotowoltaicznych może być trudna, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto postawić na firmę, która tak jak np. panele fotowoltaiczne olsztyn będzie dysponowała odpowiednią wiedzą i doświadczeniem i pomoże nam wybrać panele słoneczne dopasowane do naszych potrzeb, a także chętnie odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania.