Cenione chwile przeszłości na Targach Vintage w Olsztynie

Jeżeli jesteś miłośnikiem staroci i stylu retro, a zakupy w second-hand’ach dostarczają ci więcej przyjemności niż w sieciówkach, to z pewnością powinieneś odwiedzić Targi Vintage w Olsztynie. To unikalne wydarzenie to prawdziwy raj dla osób poszukujących nietuzinkowych przedmiotów. Tutaj można znaleźć informacje na temat tego, kiedy i gdzie dany event ma miejsce.

Kolejna, już trzecia edycja targów o nazwie „Olsztyn w stylu vintage” niebawem zawita do miasta. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 10 września, trwać będzie od 9:00 rano do 18:00 wieczorem i odbędzie się na terenie lotniska Olsztyn Dajtki. Targi zgromadzą tym razem 50 wystawców, zarówno lokalnych, jak i z różnych części kraju. Na miejscu będzie można znaleźć nie tylko ubrania, ale także meble, akcesoria, stare samochody, winyle, książki oraz wiele innych przedmiotów utrzymanych w starym stylu.

Należy pamiętać, że pośród tych 50 wystawców znajdują się również rękodzielnicy. Jak mówi Adrianna Surowik, organizatorka wydarzenia, w Olsztynie i na Warmii i Mazurach jest więcej rękodzielniczych stoisk niż tych ze starociami. Z tego powodu, aby zróżnicować ofertę, wystawcy vintage są zapraszani z takich miast jak: Łódź, Wrocław, Gdańsk, Sopot czy Warszawa. Niektórzy z nich uczestniczą od pierwszej edycji targów i zawsze chętnie zapisują się na kolejne.

Najbliższa odsłona targów będzie realizowana w myśl zasady zero waste, promującej niewytwarzanie odpadów oraz odnawianie starych przedmiotów. Organizatorzy zachęcają do dołączenia do imprezy i odkrycia, jak niepozorne „nic” może zamienić się w wartościowe „coś”, a także jak przywrócić blask starym rzeczom. To okazja, by dać się ponieść nostalgii i wrócić myślami do dawnych lat.

Na targi „Olsztyn w stylu vintage” wstęp jest wolny. Jednak jeśli planujesz przyjechać samochodem, parking kosztuje 5 złotych.