Przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej: 21-latek z Olsztyna zatrzymany

Siły policyjne w Olsztynie nie ustają w swoim zaangażowaniu, aby zwalczać przestępczość związaną z narkotykami. Najnowsze działania skoncentrowane na tej problematyce doprowadziły do aresztowania 21-letniego obywatela tego miasta.

Podczas wtorkowego dnia (5 września), policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny. W operacji uczestniczyli również funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Miasta i Wydziału Techniki Kryminalistycznej i Statystyki Przestępczości z olsztyńskiego posterunku.

Zaskoczony 21-latek musiał pozwolić na sprawdzenie wszystkich pomieszczeń w jego domu, w tym również piwnicy. Te czynności potwierdziły początkowe podejrzenia mundurowych. Podczas przeszukań natrafiono na worki foliowe, w których znajdowała się zbrylona substancja, susz roślinny o zielonym kolorze oraz tabletki w tym samym kolorze. W sumie policja zabezpieczyła marihuanę, mefedron oraz tabletki MDMA o łącznej wadze ponad 90 gramów. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych testów laboratoryjnych.

Po odnalezieniu narkotyków, mężczyzna został natychmiast aresztowany i umieszczony w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia usłyszał zarzut posiadania dużych ilości substancji odurzających, co grozi mu karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze, takie jak nadzór policji, zakaz opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe na poczet ewentualnej kary. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań, ponieważ sprawa jest nadal rozwojowa.