Sezonowy koniec działania e-hulajnóg w Olsztynie

Lime, popularne hulajnogi elektryczne, które zdobyły uznanie mieszkańców Olsztyna, tymczasowo zawieszają swoją działalność w mieście. Po kilkumiesięcznej przerwie, związanej z nadejściem jesieni i zimy, urządzenia zostaną ponownie udostępnione społeczeństwu na wiosnę przyszłego roku.

Firma Lime, sprawująca kontrolę nad flotą przekraczającą 23,000 e-hulajnóg rozmieszczonych w ponad 50 miastach Polski, już przystąpiła do organizowania zakończenia sezonu. W trakcie planowanej przerwy, wszystkie urządzenia zostaną poddane gruntownemu przeglądowi technicznemu. “Stawiamy na pierwszym miejscu bezpieczeństwo naszych użytkowników” – zapewnia Damian Kupczak, zajmujący stanowisko Senior Operations Managera w polskim oddziale Lime.

Hulajnogi elektryczne Lime, podczas poprzedniego sezonu wiosenno-letniego, cieszyły się dużym uznaniem wśród olsztynian. Firma nie kryje satysfakcji ze wzrastającego zainteresowania samorządów możliwością współpracy. „Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania w obszarze mikromobilności zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Chcemy podziękować mieszkańcom Olsztyna za korzystanie z naszych hulajnóg, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2,” – dodaje Kupczak.

Na przyszły sezon Lime chce zrealizować swoje ambitne plany. Firma prowadzi rozmowy z dodatkowymi miastami i nie wyklucza rozszerzenia swojej oferty. Choć konkretnych szczegółów jeszcze nie ujawniono, wszystko wskazuje na to, że Lime ma zamiar utrzymać swoją pozycję na polskim rynku mikromobilności.

Mieszkańcy Olsztyna, dla których hulajnogi stały się codziennym środkiem transportu, będą musieli na pewien czas odnaleźć inne rozwiązania. Warto jednak podkreślić, że nie ma powodów do niepokoju: e-hulajnogi Lime wrócą na ulice miasta z nadejściem pierwszych dni wiosny.