Akcja "Jedno dziecko – jedno drzewo" z ogromnym zainteresowaniem w Ełku

W mieście Ełk, akcja pod hasłem „Jedno dziecko – jedno drzewo” spotkała się z tak wielkim odzewem ze strony rodziców, że władze miejskie zdecydowały się na chwilowe zawieszenie przyjmowania zgłoszeń. Pomysł polegał na upamiętnieniu najmłodszych obywateli miasta, których narodziny miały miejsce w 2019 roku lub później. W tym celu, samorząd miejski zakupił młode drzewa, które miały zostać posadzone przez rodziców na placu Jana Pawła II.

Planowano, że posadzi się 100 drzewek, odpowiadających liczbie zakupionych sadzonek. Jednakże, jak wyjaśnił prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz, w ciągu zaledwie pierwszych dwóch tygodni zgłosiło się do udziału w akcji więcej niż 100 dzieci. Z powodu tej nieoczekiwanej popularności inicjatywy, zmuszeni byliśmy do zaprzestania przyjmowania dalszych zgłoszeń.

Na każdym z posadzonych drzewek zamontowana zostanie tabliczka informacyjna zawierająca imię dziecka oraz datę jego urodzenia. Ze względu na to, że zgłoszeń było więcej niż przewidywano, konieczne jest teraz znalezienie dodatkowych miejsc pod nasadzenia. Pierwsze drzewka mają zostać posadzone już we wrześniu.