37-latek usłyszał zarzuty za uszkodzenie szlabanu w Olsztynie dzięki informacjom w mediach

Nadgorliwość w działaniu funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, przy współpracy z mediami, zaprowadziła do ustalenia tożsamości mężczyzny podejrzanego o dewastację szlabanu. Te działania skierowane były na wyjaśnienie niepokojącej sytuacji, która miała miejsce na ulicy Żołnierskiej w Olsztynie. Szlaban, będący elementem infrastruktury drogowej, został celowo uszkodzony przez nieznaną osobę. Wizerunek napastnika został podany do wiadomości publicznej, co umożliwiło jego identyfikację.

Było to efektem intensywnych śledztwa prowadzonego przez Wydział Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu, który działa pod egidą olsztyńskiej policji. Uszkodzenie ramienia szlabanu spowodowało straty finansowe ocenione na 1200 złotych. Po ukazaniu się wizerunku przestępcy w mediach, fala publikacji przyniosła oczekiwane rezultaty w poniedziałek 27 listopada 2023 roku.

Tego dnia, sam podejrzany zgłosił się do lokalnej jednostki policji. Okazało się, że to 37-letni mężczyzna, któremu przedstawiono już zarzut zniszczenia mienia. W najbliższym czasie będzie musiał odpowiedzieć za swoje nieodpowiednie zachowanie na sali sądowej.