25-letni mieszkaniec Olsztyna zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę z miejsca kolizji

25-letni mężczyzna z Olsztyna, prowadzący volkswagena, dopuścił się trzech poważnych przewinień za kierownicą. Jazda pod wpływem alkoholu, spowodowanie wypadku drogowego oraz próba ucieczki z miejsca kolizji to powody dla których teraz będzie musiał odpowiadać przed sądem. Całej sytuacji przyglądał się pewien obywatel, który poczuł moralny obowiązek interweniować.

Wydarzenia miały miejsce w poniedziałek, 20 maja, na ulicach Olsztyna. Mężczyzna kierujący volkswagenem podjął nieudaną próbę włączenia się do ruchu drogowego i w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejeżdżającemu volvo, doszło do kolizji. Kierowca natychmiast podjął próbę oddalenia się z miejsca zdarzenia.

Jednakże, poszkodowany w wyniku kolizji kierowca volvo nie pozwolił mu na ucieczkę. Dogonił sprawcę i uniemożliwił dalszą jazdę jego pojazdu. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia przeprowadzili badanie alkomatem kierowcy volkswagena, co ujawniło, że miał on w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Teraz 25-latek będzie musiał odpowiadać za swoje czyny – prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, stworzenie zagrożenia na drodze oraz próbę ucieczki z miejsca kolizji.