Nowo wybudowany tunel w Ełku gotowy do użytku od 24 maja

Wiadomość, na którą wielu czekało – tunel pod nowo wybudowanym wiaduktem na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Suwalskiej w Ełku zostanie otwarty dla ruchu kołowego już od najbliższego piątku, 24 maja. W bardzo wczesnych godzinach porannych kierowcy będą mogli korzystać z tej nowo powstałej infrastruktury. Taką informację przekazał prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz.

Dodatkowo, tego samego dnia i również od raniutka, nastąpi zmiana w trasach autobusów. Linie komunikacyjne numer 1, 2, 3, 5, 12 oraz 18 wrócą na swoje pierwotne trasy, które były obowiązujące przed czasem zamknięcia przejazdu na skrzyżowaniu ulic Suwalskiej i Dąbrowskiego. Warto dodać, że przebieg linii komunikacyjnej nr 4 nie ulegnie zmianie.

W tym samym dniu dojdzie do korekt w rozkładach jazdy dla linii numer 4, 8 oraz 13. Zostaną one dostosowane poprzez wprowadzenie zmian w godzinach odjazdów. Ponadto, zaplanowano też modyfikację przebiegu ostatniego kursu linii nr 7, jadącej w stronę osiedla Konieczki. Ten konkretny kurs zostanie wydłużony o dwa przystanki – Karuzela – bi1 (przyjazd o 21:18) oraz Przemysłowa 10 (przyjazd o 21:20).