Zmiany w punkcie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Dzieci i młodzież z powiatu olsztyńskiego mają dostęp do rozszerzonej pomocy w Punkcie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dzięki współpracy powiatu olsztyńskiego i gminy Dobre Miasto dostępne są dodatkowe pomieszczenia dla przychodni.

„Nasza poradnia przyjmuje rocznie ponad 4,5 tys. młodych mieszkańców. Potrzeby są więc bardzo duże i jako samorząd mamy tego świadomość. Dziękuję burmistrzowi za to, że nasza poradnia może za darmo korzystać z pomieszczeń Centrum Usług Wspólnych”. – mówił Abako podczas otwarcia punktu poradni w Dobrym Mieście.

Na uroczystość zaproszono również gościa specjalnego, którym był sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, były szef Rządowego Centrum Analiz, Norbert Maliszewski.

„Pomoc psychologiczna jest największą potrzebą deklarowaną przez Polaków. Dlatego zwiększamy ilość psychologów w szkołach z 2 na 4 tysiące. Myślmy o ośrodkach środowiskowych, aby umożliwić dzieciom terapię. Ważna jest dobra koordynacja pracy w szkole i poradniach” – mówił minister.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oferuje bezpłatną psychoterapię, terapię pedagogiczną, logopedyczną oraz pomoc zawodową. Miasto Olsztyn wspiera dzieci i młodzież na każdym etapie ich edukacji, a władze rozważają już kolejne inicjatywy, które mogłyby pomóc młodym mieszkańcom. Jednym z nich jest utworzenie poradni psychologicznej przy szpitalu w Dobrym Mieście. Jak zaznaczył starosta olsztyński, podobny obiekt działa już w Biskupcu.