Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Krasickiego w Olsztynie

Wielu mieszkańcom Olsztyna zdążyło polubić rondo na ulicy Krasickiego mimo krótkiego czasu jego istnienia. Jednakże, dnia 5 września, ta istotna część infrastruktury drogowej zakończyła swoje funkcjonowanie.

Generalny wykonawca inwestycji dotyczącej rozbudowy olsztyńskiej sieci tramwajowej – konsorcjum składające się z firm Polimex Infrastruktura, Polimex Mostostal S.A. i Trakcja S.A., zapowiedział wprowadzenie kluczowych zmian w organizacji ruchu na ulicy Krasickiego. Zmiany te, mające wejść w życie o godzinie 22:00 dnia 5 września, dotyczą obszaru w pobliżu Centrum Handlowego Carrefour.

Zgodnie z planami wykonawcy, na ulicy Krasickiego nastąpi likwidacja ronda, które służyło jako główne wejście i wyjście do centrum handlowego Carrefour. W zamian za to, planowane jest otwarcie nowego punktu wjazdu i wyjścia do C.H. Carrefour, którego lokalizacja będzie bezpośrednio przy skrzyżowaniu z ulicą Barcza.

Ważnym elementem planowanych zmian jest fakt, że przystanki miejskie nie ulegną przeniesieniu. Pozostaną one w dokładnie tych samych miejscach jak dotychczas. Podobnie będzie z ciągami dla pieszych – ich trasy nie zostaną zmodyfikowane i pozostaną w lokalizacjach, do których mieszkańcy są przyzwyczajeni.