Zmiany na szczeblu samorządu miasta Olsztyna

Pierwszego listopada zaszły zmiany w składzie zarządu miasta Olsztyn. Powodem rekonstrukcji były wybory parlamentarne, które przeorganizowały struktury miejskiego samorządu. W wyniku powołania dotychczasowego wiceprezydenta Ewy Kaliszuk do Senatu oraz sekretarza miasta Stanisława Gorczycy do Sejmu, stanowiska te musiały zostać obsadzone na nowo. Wybrane osoby to odpowiednio Sylwia Rembiszewska-Piątek i Adam Pieńkowski.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, poinformował o tych decyzjach podczas konferencji prasowej we wtorek. Wybrani kandydaci posiadają duże doświadczenie w pracy w samorządzie. Grzymowicz wyraził przekonanie, że bez trudu poradzą sobie na swoich nowych stanowiskach. Jak podkreślił, nie jest to pierwsze przypadki awansów wewnątrz Urzędu Miasta – podobnie sytuacja wyglądała w przypadku wcześniejszych zmian.

Sylwia Rembiszewska-Piątek, która będzie odpowiedzialna za sektor edukacji, zdrowia i pomocy społecznej, posiada solidne wykształcenie. Jest absolwentką administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, a także ukończyła podyplomowe studia z zakresu organizacji pomocy społecznej. Swoją karierę zawodową związała z Urzędem Miasta Olsztyna, gdzie pracuje od dwudziestu lat. Od 2020 roku zajmuje stanowisko szefa Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

Adam Pieńkowski, który obejmie stanowisko sekretarza miasta, posiada doktorat z nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, zdobyty na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje studia magisterskie z zarządzania ukończył na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ze specjalnością zarządzanie zasobami ludzkimi. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Urzędzie Miasta Olsztyna, gdzie był m.in. asystentem prezydenta oraz zastępcą dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich. Jako sekretarz miasta będzie odpowiadał za sprawne funkcjonowanie urzędu i kwestie kadrowe.