Zawody w pływaniu w Olsztynie

Rozpoczęły się najważniejsze zawody pływackie w Polsce. Do soboty w Olsztynie potrwa rywalizacja w ramach mistrzostw Polski seniorów i juniorów. Wydarzenie, które rozpoczęło się w środę, jest 95. edycją w historii. Jednocześnie stolica Warmii i Mazur już po raz piąty przygotowuje ważne zawody.

„Mistrzostwa Polski na pewno dostarczą dużo emocji. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 600 zawodników z całego kraju, znacznie więcej niż przed rokiem. Łącznie reprezentują barwy 114 klubów. Najlepsi powalczą o kwalifikację na aż siedem imprez międzynarodowych”. – mówi prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak.

Najważniejsza impreza, na którą będą chcieli zakwalifikować się pływacy, to lipcowe mistrzostwa świata w Fukuoce. Ale to także rywalizacja o możliwość startu m.in. w Uniwersjadzie, mistrzostwach świata i Europy juniorów i Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.

Każdego dnia zmagania w pływalni przy al. Piłsudskiego 69B będą się odbywać w dwóch sesjach. O 9:00 ruszają eliminacje, natomiast finały o 17:15 (w sobotę wyjątkowo o 16:10). Zawody można oglądać z trybun Aquasfery albo w Internecie na kanale YouTube Polskiego Związku Pływackiego lub na stronie TVP Sport.