Zasady postępowania z fałszywymi bonami lekowymi od NFZ – jak nie dać się nabrać

Ostatnio wiele osób zgłasza niepokojące wiadomości dotyczące rzekomych bonów lekowych lub kart podarunkowych do aptek, które rzekomo są oferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Więcej informacji na ten temat pojawia się w internecie, zwłaszcza na stronach i forach mediów społecznościowych. Często oferowana wartość takiej karty wynosi np. 2 tys. zł, a jedynym warunkiem jej otrzymania jest zapłacenie kilku euro podatku i wypełnienie ankiety potwierdzającej swoje dane osobowe. Pragniemy jednak podkreślić, że jest to oszustwo mające na celu wyłudzenie danych osobowych oraz pieniędzy od naiwnych osób.

Ważne jest, aby wiedzieć, że Narodowy Fundusz Zdrowia NIE WYDAJE żadnych kart podarunkowych, bonów ani innych form bonifikat na zakup leków w aptece. Wszelkie linki do stron internetowych oferujących takie bony, które pojawiają się w internecie, powinny być ignorowane – kliknięcie w takie linki może prowadzić do utraty danych osobowych i finansowych. Jeżeli natkniesz się na taki przekręt lub masz jakiekolwiek wątpliwości na ten temat, powinnaś/powinieneś SKONTAKTOWAĆ SIĘ z Narodowym Funduszem Zdrowia za pomocą bezpłatnej infolinii, dostępnej całodobowo pod numerem 800 190 590 lub zgłosić sytuację NAJBLIŻSZEJ JEDNOSTCE POLICJI.

Zachęcamy do korzystania tylko z oficjalnych źródeł informacji, jeśli chodzi o świadczenia medyczne, w tym dostęp do leków refundowanych. Prawdziwe i wiarygodne informacje na ten temat są dostępne na oficjalnych stronach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz poprzez infolinię NFZ – 800 190 590.