Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zapowiada przetarg dotyczący oświetlenia dziedziniec ulicy Olsztyna

Wielkim powodem do radości dla mieszkańców Olsztyna może być najnowsza inwestycja ogłoszona przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu (ZDZiT). Chodzi o przetarg na przygotowanie projektu budowlano-wykonawczego, którym celem jest instalacja oświetlenia na ul. Grabowej. Obowiązek ten obejmie teren od ulicy Bałtyckiej do Limbowej.

Głównym zagadnieniem przetargu jest opracowanie kompletnej dokumentacji zarówno budowlanej, jak i wykonawczej oraz kosztorysów inwestorskich i ofertowych. Powyższe zadania mają na celu przedstawienie szczegółów dotyczących zamówienia oraz złożenie wniosku o zgłoszenie budowy lub o wydanie pozwolenia do odpowiedniego urzędu.

W zakresie obowiązków wykonawcy będzie znajdowało się szereg różnorodnych zadań. Między innymi konieczne będzie zaplanowanie i określenie precyzyjnej lokalizacji dla nowych latarni oraz kabli oświetleniowych. Ponadto, wykonawca będzie musiał zająć się podłączeniem szafy oświetleniowej do światłowodowej sieci ITS, co zapewni właściwe zasilanie elektromagnetyczne z sieci miejskiej oświetlającą.

Wygranemu w przetargu firmie przypadną także obowiązki związane z wykonaniem obliczeń technicznych i fotometrycznych oraz opracowaniem kosztorysów inwestorskich i ofertowych. Ważnym elementem będzie również uzyskanie wszelkich niezbędnych porozumień, m.in. z Energa Operator SA, Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu, Urzędem Miasta Olsztyn oraz Radą Likusy.

Koniec końców, planowane prace zostaną wykonane na ulicy Grabowej, pomiędzy ulicami Bałtycką a Limbową, co ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców tego obszaru miasta.