XXV Ogólnopolskiego Zlotu Nizinnego Przewodników PTTK w Olsztynie

Już 20 kwietnia do Warmii i Mazur zjedzie się ponad 70 przewodników turystycznych z całej Polski. Odbędzie się wówczas inauguracja XXV Ogólnopolskiego Zlotu Nizinnego Przewodników PTTK, który będzie połączony z jubileuszem 70-lecia koła przewodników przy warmińsko-mazurskim PTTK.

„Jako przewodnicy turystyczni czujemy się ambasadorami Olsztyna i całego regionu. Dlatego naszym kolegom z całego kraju pokażemy to, co jest u nas najwspanialsze: zabytki, przyrodę, pokażemy im, jak można aktywnie wypoczywać na Warmii”. – mówi prezes Zarządu Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, Marian Jurak.

„W związku z tymi obchodami pokażemy naszym gościom także zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim oraz Frombork. Malowniczość i spokój życia na Warmii nasi goście będą mogli poznać w podolsztyńskim Barczewie, do zwiedzenia którego także ich zaprosimy”. – dodaje Marian Jurak.

W czwartek w Olsztynie po południu pod kopułą olsztyńskiego planetarium zostanie zainaugurowany Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK (godz. 16:00), potem odbędzie się seans. W piątek od rana uczestnicy spotkania będą mogli objechać rowerem jezioro Ukiel, odbyć spacer przez las miejski  Na sobotę zaplanowano wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego i Fromborka, w niedzielę przed zakończeniem imprezy odbędzie się zwiedzanie Barczewa.