XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki przyciąga rekordową ilość uczestników

Niezwykle duże zainteresowanie wzbudził tegoroczny XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki. Do udziału zgłosiło się aż 196 literatów, którzy przesłali zestawy składające się z trzech wierszy każdy. Organizatorem konkursu jest muzeum dedykowane mazurskiemu poecie, które mieści się w miejscowości Ogródek, oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Orzyszu.

Wyłonienie laureatów zaplanowano na początku czerwca. Jury pod przewodnictwem Jakuba Pacześniaka, poetę i tłumacza, czeka trudna praca oceny blisko 600 przesłanych utworów.

„Imponująca liczba nadesłanych prac stanowi dowód na prestiż tego konkursu. Cieszy nas to szczególnie, biorąc pod uwagę dbałość o dziedzictwo Michała Kajki i innych poetów oraz literatów związanych z naszym regionem,” – skomentował sytuację Michał Misztal, dyrektor muzeum w Ogródku.

Zaskakujące jest to, że prace na konkurs zostały nadesłane nie tylko przez polskich poetów, ale również przez literatów związanych z naszym krajem, ale mieszkających za granicą.

Gala, podczas której odbędzie się wręczenie nagród, zaplanowana jest na 3 sierpnia. Miejsce uroczystości to Muzeum Kajki, usytuowane niedaleko domu poety w Ogródku, koło Orzysza. Patronem tej ważnej dla świata literatury imprezy jest Radio Olsztyn.