Wypadki w Olsztynie: nastolatek na hulajnodze elektrycznej potrącony przez samochód

Na ulicy Kołobrzeskiej w Olsztynie doszło do niepokojącego incydentu drogowego. Szesnastoletni chłopiec, poruszający się na hulajnodze elektrycznej, wtargnął bezpośrednio na pasy dla pieszych, zderzając się z nadjeżdżającym automobilem marki Opel. Po tym niefortunnym zdarzeniu, które miało miejsce 6 czerwca, młody człowiek został przetransportowany do najbliższego szpitala. Sprawę bada sąd rodzinny i dla nieletnich.

Według raportu policyjnego, wypadek wydarzył się około godziny 10:00 rano wspomnianego dnia. Wstępne dochodzenie wykazało, że 16-letni użytkownik hulajnogi nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy samochodu Opel. To nieostrożne działanie doprowadziło do kolizji.

Chociaż nastolatek został przewieziony do szpitala, na szczęście okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci wykorzystali ten incydent jako przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa na drogach dla użytkowników hulajnóg elektrycznych. Powinni oni przemieszczać się ścieżkami rowerowymi, jeśli takie istnieją. W przypadku braku ścieżek rowerowych lub prędkości dopuszczalnej na jezdni wynoszącej ponad 30 km/h, użytkownik hulajnogi ma prawo korzystać z chodnika. Jednak powinien poruszać się z prędkością zbliżoną do pieszych i zawsze ustępować im pierwszeństwa. Użytkownicy hulajnóg nie mogą przekraczać przejść dla pieszych na swoim pojeździe – powinni zejść i przeprowadzić go przez drogę. Przewożenie innych osób, zwierząt czy rzeczy jest również zabronione.