Wędkarze z Warmii i Mazur zdobywają mistrzostwo świata w Rydze

Czwórka wędkarzy reprezentujących Polskę, którzy pochodzą z regionu warmińsko-mazurskiego, triumfowała na arenie międzynarodowej, zdobywając złoty medal podczas mistrzostw świata w łowieniu ryb drapieżnych z łodzi. Stolicą Łotwy, Rygą, była gospodarzem tego prestiżowego turnieju.

Marcin Garnek, jeden z członków zwycięskiej drużyny i członek Klubu Okoń Olsztyn, opisał jak trudne były te zawody. Nie tylko musieli pokonać długą trasę na wodzie, ale musieli to zrobić również w nieprzyjaznych warunkach pogodowych, które dodatkowo komplikowały to zadanie. Jak podkreśla, kluczowe było utrzymanie skupienia oraz opanowania.

Podobnie ważną rolę odegrał trener drużyny. Zgodnie ze słowami Sławomira Przybylskiego, kolejnego członka drużyny i mistrza w tej dyscyplinie, to na barkach trenera spoczywało ustalenie strategii dla całego teamu. Decydował on o wyborze ryb, na których skupić powinno się uwagę zawodników.

W skład reprezentacji Polski, oprócz Marcina Garnka i Sławomira Przybylskiego, wchodziła również para z klubu Elspin Elbląg: Sławomir Kubasiewicz i Łukasz Zardzewiały. Wszyscy oni razem przyczynili się do zdobycia złotych medali na mistrzostwach świata w Rydze.