W areszcie dwóch mężczyzn oskarżonych o handlowanie narkotykami

Wałbrzyski sąd postanowił, że dwaj mężczyźni oskarżeni o handel narkotykami zostaną tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Znalezione w ich posiadaniu substancje odurzające, w tym marihuana i tabletki ecstasy, doprowadziły do ich zatrzymania. Wielka ilość tych narkotyków została odkryta w mieszkaniu jednego z nich, podczas gdy drugi był podejrzany o ich zakup.

Agnieszka Głowacka-Kijek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, poinformowała, że policjanci z pionu kryminalnego na podstawie informacji operacyjnych ustalili, że 40-letni mieszkaniec osiedla Piaskowa Góra posiada duże ilości narkotyków. Jak wyjaśniła, informacje te były słuszne. Policja ujawniła słoiki pełne narkotyków oraz woreczek strunowy z substancjami psychotropowymi w mieszkaniu mężczyzny.

Mundurowi odkryli również, że słoiki zawierały ponad 300 gramów marihuany, natomiast woreczek strunowy wypełniony był tabletkami ecstasy. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli również wagę elektroniczną, telefony komórkowe i 9 tysięcy złotych.

40-latek został obarczony zarzutem sprzedaży substancji zabronionych prawnie. Tego samego dnia, kilka ulic dalej, funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który był podejrzany o zakup narkotyków od swojego młodszego towarzysza. W mieszkaniu starszego mężczyzny znaleziono także marihuanę.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec obu mężczyzn.