Tragiczne wypadki na drogach powiatu lidzbarskiego – dwie ofiary śmiertelne

Na drogach województwa warmińsko-mazurskiego doszło do dwóch tragicznych zdarzeń, które zakończyły się śmiercią dwóch osób. Zdarzenia te miały miejsce w powiecie lidzbarskim.

Dnia 18 października, we wczesnych godzinach porannych, tuż przed siódmą, na trasie Lubomino – Bieniewo doszło do wypadku samochodowego. Kierujący pojazdem marki Volkswagen, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo znajdujące się przy trasie. W wyniku zderzenia 25-letni mężczyzna, który był mieszkańcem gminy Lubomino oraz jedynym pasażerem pojazdu, poniósł śmierć na miejscu.

W dniu poprzedzającym to tragiczne wydarzenie, na drodze wojewódzkiej nr 507 między Nowym Dworem a Ornetą, także doszło do zdarzenia drogowego o podobnym przebiegu. Według wstępnych założeń funkcjonariuszy policji, kierujący Fiatem 62-letni mężczyzna na prostym odcinku tej trasy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety, mimo natychmiast podjętej przez ratowników reanimacji, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Wszystkie okoliczności i przyczyny obu tych tragicznych zdarzeń są obecnie przedmiotem śledztwa prowadzonego pod nadzorem prokuratury przez policję.