Tragedia na drodze w Małdytach: 27-letni pijany kierowca potrącił 5-letnie dziecko i jego rodziców

Radosny spacer wielkanocny przekształcił się w rodzinne nieszczęście. W poniedziałkowy dzień Wielkanoc (1 kwietnia), na terenie Małdyt, niewielkiej miejscowości w powiecie ostródzkim, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego spowodowanego przez nieodpowiedzialnego 27-letniego kierowcę busa. Mężczyzna ten nie zapanował nad swoim pojazdem i zjechał na chodnik przy drodze, gdzie niefortunnie potrącił 5-letniego chłopca oraz jego rodziców.

Interwencję służb ratunkowych w Małdytach rozpoczęto po godzinie 15. 27-letni mieszkaniec tej gminy stracił kontrolę nad swoim fiatem podczas jazdy prosto. Najpierw uderzył w drzewo, a następnie przekroczył na przeciwną stronę jezdni i wpadł na chodnik. Tam, niestety, potrącił rodzinę spacerującą z 5-letnim dzieckiem.

Lotnicze pogotowie ratunkowe szybko przetransportowało poszkodowanego chłopca do szpitala. Jego rodzice również musieli zostać poddani leczeniu szpitalnemu.

Od 27-letniego kierowcy dało się wyczuć alkohol. Mimo to, mężczyzna ten odmówił przeprowadzenia badania alkomatem. W rezultacie, został on przewieziony do szpitala na pobranie próbki krwi w celu ustalenia poziomu alkoholu.

Dodatkowo, okazało się że 27-latek z gminy Małdyty nie powinien w ogóle prowadzić pojazdu. W przeszłości miał orzeczoną karę zakazu kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.