Sylwestrowe i noworoczne zmagania policji w Olsztynie i powiecie olsztyńskim: wypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy

Z okresu sylwestrowego, rozpoczynającego się od piątku i trwającego do poniedziałku, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mieli pełne ręce roboty. Chociaż dla wielu to czas świętowania, dla policjantów to intensywna praca nad zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli. Na szczęście, nie odnotowano żadnych poważnych incydentów związanych z używaniem fajerwerków na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Niestety, doszło do dwóch wypadków drogowych, które skutkowały śmiercią jednej osoby i dwiema ranionymi. Zarejestrowano także 42 kolizje drogowe i trzy przypadki jazdy pod wpływem alkoholu.

Policjanci interweniowali w Nowy Rok (01.01.2024) w miejscowościach Tuławki-Gady w gminie Dywity, gdzie doszło do wypadku drogowego. Wstępna analiza sytuacji wykazała, że 27-letni kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia pasażerka została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

W noworoczną noc miało miejsce tragiczne zdarzenie na DK 57 niedaleko miejscowości Labuszewo w gminie Biskupiec. Kierujący hyundaiem stracił panowanie nad samochodem na łuku drogi, uderzył w drzewo i wpadł do rowu. Na skutek obrażeń 38-latek zmarł, a 33-letni pasażer trafił do szpitala. Sprawdzenie danych wykazało, że kierowca nie posiadał prawa jazdy. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Tej samej nocy, podczas kontroli drogowej, policjanci zatrzymali nietrzeźwego 22-latka kierującego oplem w Olsztynku. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu we krwi i jak się okazało, nie miał prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mu do trzech lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Podczas Sylwestra (31.12.2023) doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Witosa w Olsztynie. Kierująca renaultem, 36-latka, nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w audi, a później w inny pojazd. Nikt nie trafił do szpitala, ale sprawczyni została ukarana mandatem na kwotę 1500 złotych i otrzymała 10 punktów karnych.

Kolejna kolizja miała miejsce w rejonie skrzyżowania ul. Dorantta i Płoskiego w Olszynie. 26-latka kierująca mercedesem nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w bmw. Nikt nie odniósł obrażeń, ale zdarzenie kosztowało kobietę mandat w wysokości 3000 złotych oraz 10 punktów karnych. Dodatkowo, okazało się, że pasażer bmw był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie oraz prokuraturę.