Spektakularne zakończenie "Letniej Odyseji" w Amfiteatrze w Olsztynie z WaluśKraksaKryzys!

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ma przyjemność zaprosić na niecodzienne wydarzenie muzyczne, które łączy elementy indie, post-punk i poezji. W nadchodzącą niedzielę, 7 lipca, o godzinie 20:00 na scenie amfiteatru w Olsztynie zagości niezwykły artysta – WaluśKraksaKryzys. Jego koncert odbędzie się podczas Finału Ogólnopolskiego Koncertu Młodych Zespołów Fest Muza 2024.

WaluśKraksaKryzys to jeden z najbardziej rozpoznawalnych nowych twórców muzyki gitarowej. Sławę przyniosły mu przede wszystkim szczery, autentyczny styl prezentowania własnych utworów oraz unikalna osobowość artysty, która jest silnie obecna w jego twórczości. Artysta określa siebie jako osobę pełną wątpliwości, ale jednocześnie głęboko wierzącą, a także muzyka, autora tekstów, kompozytora, poetę, aktora i reżysera. Na swoim koncie ma współpracę z takimi zespołami jak Wilki, Black Sabbath, Behemoth i Megadeath.

Kolejną perełką w dorobku WaluśKraksaKryzys jest trzeci album z października 2023 roku, zatytułowany „+ piekło + niebo +”.

Koncert WaluśKraksaKryzys jest zaszczytnym zamknięciem Festiwalu „Fest Muza 2024” – Ogólnopolskiego Koncertu Młodych Zespołów. Celem tego wydarzenia jest promowanie młodych i utalentowanych artystów rozpoczynających swoją karierę w branży muzycznej. Festiwal ma patronat honorowy Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego, a partnerem finału jest Województwo Warmińsko-Mazurskie.

W tym roku letni program MOK-u upływa pod hasłem „Letnia Odyseja”, przynosząc wakacyjne atrakcje pełne „kosmicznych” doświadczeń i inspirując do podróży w głąb siebie samego.