Śmiertelnie niebezpieczne drzewo – wypadek strażaka pod wpływem alkoholu po udanej akcji ratunkowej

W dniu trzeciego stycznia, droga w okolicach Działdowa stała się miejscem zdarzenia drogowego. Pojazd należący do Ochotniczej Straży Pożarnej Rutkowice, powracający po interwencji związanej z innym wypadkiem, niespodziewanie zboczył z trasy i uderzył w drzewo. Badania przeprowadzone alkomatem wykazały obecność 1,5 promila alkoholu we krwi kierującego pojazdem.

Zdarzenie miało miejsce około dwunastej w Skupie. Ochotnicy ze Straży Pożarnej Rutkowice byli na drodze powrotnej po udzielaniu pomocy przy wypadku. W pewnym momencie ich pojazd stracił kontrolę, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca oraz jeden z pasażerów odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala w Działdowie po wezwaniu karetki pogotowia.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie udali się do szpitala, aby przeprowadzić badania na obecność alkoholu u rannych strażaków. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mł. asp. Justynę Nowicką z tejże jednostki, w szpitalu pozostał tylko trzeźwy pasażer pojazdu, natomiast kierowca opuścił placówkę.

Ok. 15:30, 51-letni mieszkaniec gminy Płośnica zgłosił się samodzielnie do komisariatu w Lidzbarku. Badanie alkomatem wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a od niego pobrano próbkę krwi do dalszych badań. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie przez policjantów z Lidzbarka.