Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce

Bliska odległość od Olsztyna do Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce powoduje, że z powodzeniem można się tutaj wybrać w wolny dzień.

Miejsce święte

Odwiedzanie miejsc świętych wcale nie musi dotyczyć tylko osób, które są wierzące. W tego typu budowlach można zachwycić się także architektonicznym wnętrzem. Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce jest jednym z tego typu miejsc, do którego przyjeżdża sporo turystów, którzy znajdują się w okolicy Olsztyna. Jest to znane na całą Polskę miejsce, więc będąc w okolicy żal do niego nie zajrzeć. Jest na co zwrócić uwagę, tym bardziej, że oprócz samemu Sanktuarium Matki Bożej tuż obok znajduje się także muzeum, które można zwiedzić. Ze Świętej Lipki dodatkowo jest bardzo blisko do Wilczego Szańca w Gierłoży i Reszla z malowniczym rynkiem, parkiem i zamkiem, więc z powodzeniem można zaplanować sobie taką trasę.

Świątynia w Świętej Lipce

Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce znane jest przede wszystkim z odbywających się w określone dni i o ustalonych godzinach prezentacji organowych. Warto więc przy doborze dni wolnych zaplanować wyjazd w tamte strony w taki sposób, by móc skorzystać także z tej propozycji proponowanej w tym miejscu. Koncerty organowe mają miejsce także w miejscu świętym w Gdańsku Oliwie, więc jeśli przypadkowo będziecie też w tamtej okolicy warto o tym pamiętać. Święta Lipka zachwyca swoimi organowymi prezentacjami i ich posłuchanie na żywo wywiera na odbiorcy spore wrażenie. Jeżeli nadarzy się okazja warto zaplanować wyjazd w taki sposób by skorzystać z tego dodatku. Oprócz tego w każdy dzień dokładnie można obejrzeć Sanktuarium Matki Bożej blisko Olsztyna, a także znajdujące się naokoło niego sceny drogi krzyżowej.

Muzeum przy Sanktuarium Matki Bożej

Jeżeli nie masz pojęcia o istnieniu tego miejsca, to warto to zmienić. Wstęp do Muzeum przy Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce jest co łaska. W budynku ze względu na wartość niektórych eksponatów jest zakaz robienia zdjęć. Wystawy znajdują się na parterze i piętrze. Dzięki zwiedzeniu muzeum możemy posiąść nową wiedzę o darach Jezuitów oraz historii sanktuarium. Pojawi się także okazja do obejrzenia kolekcji Jana Pawła II. Na zwiedzenie całości nie trzeba rezerwować specjalnie dużo czasu. Obok Muzeum w Świętej Lipce znajdują się także stoiska z pamiątkami, gdzie można zaopatrzyć się w jakiś drobiazg. Jeżeli będzie się w okolicy, warto pokusić się o zatrzymanie na krótki moment w Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce i sprawdzenie jak to miejsce wygląda na żywo.