Reprezentacja Olsztyna w igrzyskach olimpijskich zasila wielu utalentowanych sportowców

Dobre wieści dla miłośników sportu z Warmii i Mazur. Wielu utalentowanych sportowców reprezentujących te regiony znajduje się na liście uczestników olimpiady. Kolejne nazwiska mają szansę dołączyć do listy w tegorocznych igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Paryżu.

Wśród tych, którzy uzyskali nominacje olimpijskie, są dwaj zawodnicy z klubów olsztyńskich. Kibice sportu z nadzieją patrzą na przyszłość, życząc jak największej liczbie reprezentantów stolicy Warmii i Mazur udziału w igrzyskach, które odbędą się w stolicy Francji.

Aleksandra Lisowska, maratonka z AZS-u UWM, osiągnęła kwalifikację już w pierwszej połowie ubiegłego roku, kiedy to ukończyła maraton w Rotterdamie na piątym miejscu wśród kobiet, osiągając czas 2:26:44.

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do grona kwalifikantów olimpijskich, jest pływak MTP Kormorana Olsztyn – Piotr Woźniak. Młody, dziewiętnastoletni sportowiec ukończył rywalizację na 10 kilometrów na wodach otwartych na 20. miejscu, uzyskując czas 1:49:45.50. Zawody, które zapewniły mu kwalifikację, odbyły się podczas Mistrzostw Świata Seniorów zorganizowanych w stolicy Kataru – Doha.

Środowisko sportowe Olsztyna z niecierpliwością oczekuje na kolejne kwalifikacje olimpijskie. Wśród potencjalnych kandydatów do reprezentacji wymienia się Julię Walczak (kanadyjki, Olsztyński Klub Sportów Wodnych), Karola Zalewskiego (sztafeta, AZS Olsztyn), Konrada Bukowieckiego (pchnięcie kulą, AZS Olsztyn), Macieja Kowalewicza (strzelectwo sportowe, Gwardia Olsztyn) oraz paraolimpijczyków Ewę Cychowską (tenis stołowy, Tempo 25 Olsztyn), Otylię Marczuk i Piotra Kołodziejczuka (kolarstwo tandemowe, Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury). Rozwiązania te mają zostać ogłoszone w maju i czerwcu.