Rakietki z Olsztyna w walce o awans do Ekstraligi Badmintona

Przelot badmintona w I lidze rozpoczyna się w ten weekend, a wśród uczestników znajdują się Rakiety z Olsztyna. Ambicją drużyny jest zdobycie pozycji, która umożliwi im awans do Ekstraligi.

Cztery sezony Rakiet Olsztyn już za nami, z których poprzedni zakończył się dziewiątą pozycją. Teraz jednak, drużyna jest zdecydowana na podjęcie walki o awans. Jak mówi ich trener, Andrzej Gajewski, jest to dla nich wyjątkowy sezon, ponieważ udało im się zgromadzić bardzo silny skład, w tym zawodników z szerokiej kadry Polski oraz zawodniczki z ścisłej kadry Niemiec, które brały udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Ich cel jest jasny – awans do Ekstraligi i walka o najwyższe laury.

W składzie Rakiet znaleźli się: Kinga Bąkowska, Yulija Balandina, Karol Budny, Aleksander Dzwonnik, Andrzej Gajewski, Martyna Hałajda, Magdalena Jaworek, Johanna Kaepplein, Aleksandra Kiryluk, Tomasz Lipski, Michał Matysiak, Anna Raś, Antonina Schaller, Oliwia Socha, Vladyslav Tregubenko, Krzysztof Walenda oraz Miranda Wilson.

Rozgrywki w I lidze mają formę turniejów. Dwa z nich odbędą się w Olsztynie. Pierwszy rozpocznie się już w najbliższy weekend, w hali OSiR na ulicy Mariańskiej.

Program gier wygląda następująco:
O godzinie 10:00 Rakiety Olsztyn podejmą AZS UŚ Katowice, o godzinie 12:00 Hubal II Białystok zmierzy się z AZS UŚ Katowice, a o godzinie 14:00 Rakiety Olsztyn staną do walki z Hubal II Białystok.