Próba przekroczenia granicy rzeczywistości skończyła się interwencją policji

Rzeczywistość dwóch 19-letnich mieszkańców Olsztyna zmieniła się dramatycznie, kiedy policyjni agenci zapukali do drzwi ich domu. Młodzi mężczyźni, którzy właśnie korzystali z „fajki pokoju”, wkrótce odkryli, że ich zainteresowanie „zielonym” i grzybami halucynogennymi wpędziło ich w poważne kłopoty.

Informacje o możliwej obecności narkotyków na jednym z osiedli Olsztyna dotarły do miejscowych funkcjonariuszy wywiadu w poniedziałkowy dzień 13 maja. Przybyli na miejsce policjanci natychmiast poczuli charakterystyczny aromat marihuany, nasilający się przy drzwiach określonego mieszkania.

We wnętrzu tego lokalu przebywało dwóch młodych mężczyzn, którzy nie ukrywali, że posiadają substancje niedozwolone. W wyniku dokonanej przez funkcjonariuszy rewizji zabezpieczono blisko 300 gramów suszu roślinnego, a także pakiet z pożywką, stosowaną do uprawy grzybów o działaniu halucynogennym.

Testy przeprowadzone za pomocą narkotestera potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana. Natomiast pożywkę przeznaczoną do hodowli grzybów przekazano do Laboratorium Kryminalistycznego w celu sprawdzenia, czy na niej uprawiane były grzyby objęte zakazem ustawy antynarkotykowej.

Obaj 19-latkowie zostali objęci policyjnym dozorem i postawiono im prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Do czasu zakończenia postępowania, nie mogą oni opuszczać granic kraju.