Pracownicy Olsztyńskiego Urzędu Celno-Skarbowego na Warmii i Mazurach zapobiegli dystrybucji 40 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Podczas rutynowych działań kontrolnych, funkcjonariusze z Referatu Realizacji i Gier Hazardowych działający pod egidą Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego z siedzibą w Olsztynie, natrafili na samochód pełen nielegalnych papierosów. Pojazd ten został dostrzeżony parkujący w pobliżu olsztyńskiego rynku.

Podczas tych działań, szczególną uwagę stróżów prawa przykuł mężczyzna, który był im wcześniej znany z różnych interwencji. Ten fakt skłonił ich do przeprowadzenia dokładniejszej kontroli pojazdu.

W toku przeprowadzonego przeszukania bagażnika, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, które nie posiadały wymaganych polskich znaków akcyzy.

Oszacowano, że wartość podatków i opłat, które powinny zostać naliczone od tego nielegalnego towaru, przekracza 50 tysięcy złotych.

Mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia za popełnienie przestępstwa skarbowego. Zabezpieczony towar został następnie przekazany do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Olsztynie, gdzie będzie prowadzone dalsze postępowanie.