Potężny wiatr powoduje tragedię na Warmii i Mazurach

W Pozezdrze Kolonia, małej wsi położonej w regionie warmińsko-mazurskim, doszło do tragicznego zdarzenia, kiedy to karetka uderzyła w drzewo, które przewrócił silny wiatr. Głos zabrał rzecznik olsztyńskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Grzegorz Różański, który potwierdził, że pacjent przewożony tym pojazdem ratunkowym nie żyje. Incydent spowodował czasowe zamknięcie drogi. Silne porywy wiatru występowały w wielu miejscach Polski podczas nocy z piątku na sobotę.

Tego samego dnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Olsztynie poinformowała o problemach na drodze krajowej nr 63. Około 6:30 rano, karetka najechała na drzewo, które zostało przewrócone przez silny wiatr, w miejscowości Pozezdrze Kolonia.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, st. kpt. Grzegorz Różański, poinformował portal Interia, że 90-letni pacjent przewożony karetką zmarł. Nie ma pewności, czy przyczyną śmierci było samo zdarzenie. Jeden z ratowników medycznych został hospitalizowany.

Dyżurny Straży Pożarnej z Olsztyna poinformował, że od północy strażacy interweniowali w 21 przypadkach związanych z gwałtownym wiatrem na terenie całego regionu. Działania obejmowały usuwanie przeszkód drogowych spowodowanych przez wiatr, takich jak konary drzew. Nikt nie został ranny, a straty materialne nie zostały zgłoszone. W sobotę rano silny wiatr i intensywne opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom Warmii i Mazur. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje jednak, że zarówno wiatr, jak i deszcz powinny osłabnąć do godzin popołudniowych.