Policja z Olsztyna zatrzymała poszukiwanego 34-latka oraz dwójkę posiadaczy narkotyków

Podczas operacji przeprowadzonej przez olsztyńską policję, udało się zatrzymać mężczyznę, za którym wydano list gończy. Oprócz oczekiwania na wykonanie wyroku, 34-latek był również poszukiwany za serię kradzieży za pomocą włamania do szafek pracowników w przedszkolach Olsztyna. Dodatkowo, dwie osoby, które były gośćmi w jego mieszkaniu, zostały zatrzymane za posiadanie i handel narkotykami.

W piątek, 14 czerwca 2024 roku, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się pod adres, gdzie podejrzewano, że ukrywa się mężczyzna poszukiwany na mocy listu gończego. Wiedząc o tym, że poszukiwany celowo unika wymiaru sprawiedliwości, funkcjonariusze skorzystali z pomocy innych mundurowych i służb wywiadowczych.

Kiedy mężczyzna usłyszał odgłosy policyjnej akcji za drzwiami swojego mieszkania, podjął próbę ucieczki przez okno. Niestety dla niego, wylądował bezpośrednio w rękach czekających na niego funkcjonariuszy.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, okazało się, że dwie osoby, które tam przebywały, miały przy sobie ponad 80 gramów mefedronu. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie zarzutów posiadania i handlu narkotykami 32-letniemu mężczyźnie i 19-letniej kobiecie. Oboje zostali objęci dozorem policji.

Zatrzymany 34-latek musi teraz odsiedzieć rok za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jednak jego pobyt za kratami może ulec przedłużeniu. Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Olsztynie ustalili, że mężczyzna mógł być także odpowiedzialny za kradzieże z włamaniem do szafek pracowników olsztyńskich przedszkoli. Łupem 34-latka padały wszelkiego rodzaju przedmioty wartościowe, w tym karty płatnicze, które następnie wykorzystywał do bezdotykowych płatności za swoje zakupy.

Suma zarzutów związanych z przestępstwami przeciwko mieniu, jakie usłyszał mężczyzna wyniosła 20. Śledczy podkreślają, że śledztwo wciąż się rozwija.