Podsumowanie 9. edycji Olsztyn Green Festival

Olsztyn Green Festival, wydarzenie muzyczne, które stało się nieodłączną częścią kalendarza kulturalnego Olsztyna, zakończyło niedawno swoją dziewiątą edycję. Ten festiwal ma silną pozycję wśród polskich imprez muzycznych, gromadząc na swojej scenie czołowych polskich artystów oraz przyciągając liczne tłumy miłośników muzyki.

Na oficjalnym profilu na Facebooku, Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna, opisał atmosferę festiwalu jako pełną energii, rodzinnej atmosfery i – co istotne – sprzyjającą pogodę. W ciągu trzech dni festiwalu, od piątku do niedzieli (11-13 sierpnia), dwie sceny zlokalizowane na miejskiej plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie gościły aż 26 znakomitych polskich wykonawców. Na listę artystów zaproszonych na festiwal weszli m.in. Dawid Podsiadło, Brodka, Nosowska, Beata i Bajm, Karaś/Rogucki i Krzysztof Zalewski.

Zgodnie z oceną Prezydenta Grzymowicza, organizatorzy festiwalu utrzymują wysoki standard wydarzenia, przyciągając do Olsztyna artystów znajdujących się na topie list przebojów. Grzymowicz wyraził radość z faktu, że artyści chętnie wracają do Olsztyna i podkreślił, jak ważne jest dla miasta zadbanie o to, by podobało im się tutaj.

Na zakończenie tego rocznej edycji festiwalu, organizatorzy przygotowali dla publiczności niespodziankę, ogłaszając pierwszych wykonawców 10-edycji jubileuszowej OGF. Wśród nich będą m.in. Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Edyta Bartosiewicz, Kwiat Jabłoni i Krzysztof Zalewski. Datę przyszłorocznej edycji ustalono na 15-17 sierpnia 2024 roku. Bilety i karnety są już dostępne do sprzedaży.