Pod wpływem alkoholu za kierownicą: 48-latek z Giżycka miał niemal 3 promile

Według informacji przekazanych przez nadkomisarz Annę Szypczyńską, rzeczniczkę prasową Komendy Powiatowej Policji w Piszu, miniony weekend, jako pierwszy w nowo rozpoczętym 2024 roku, był bardzo spokojny na drogach powiatu. Ciężkie mrozy nie przeszkodziły w utrzymaniu bezpieczeństwa – nie odnotowano żadnych wypadków czy kolizji. Z zadowoleniem można stwierdzić, że stróże prawa mieli pod kontrolą sytuację na drogach, jednak zdarzyły się dwa przypadki prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Jeden z nietrzeźwych kierowców miał we krwi prawie 3 promile alkoholu.

Policjanci z piskiego oddziału drogówki zatrzymali w sobotę 6 stycznia „rekordzistę” tego weekendu. Około godziny 7 rano zatrzymano do kontroli drogowej 48-letniego mieszkańca Giżycka, który prowadził samochód marki Ford Focus. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna posiadał niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafiła do sądu. Sankcją za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości może być dla 48-latka kara do 3 lat pozbawienia wolności – informowała rzeczniczka.

Jednak nie tylko doświadczony kierowca z Giżycka musi liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania. W sobotę przed godziną 12.00 w Drygałach policja zatrzymała także 26-letniego mieszkańca gminy Biała Piska, który prowadził skodę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał we krwi blisko 0,5 promila alkoholu. Został mu odebrane prawo jazdy, a za przewinienie grozi mu kara aresztu lub grzywna nie mniej niż 2500 zł.