Pijany 40-latek demoluje drzwi w domu matki i zostaje skazany na dwa lata więzienia

Zdarzenie miało miejsce w niewielkiej gminie Górowo Iławeckie. 40-letni mieszkaniec, w stanie silnego upojenia alkoholowego, postanowił odwiedzić rodzicielkę. Jego agresywne zachowanie doprowadziło do zniszczenia drzwi w domu matki. Próba ukrycia się przed konsekwencjami w piwnicy budynku była daremna, ponieważ na miejscu interweniowali policjanci.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim zostali wezwani do incydentu w piątkowe popołudnie, 15 marca. Ich zadaniem było powstrzymanie agresywnego mężczyzny, który bez słowa zaczął dewastować domostwo swojej matki. Na widok mundurowych nie próbował tłumaczyć swojego zachowania, wręcz przeciwnie – podjął decyzję o ucieczce.

Okazało się jednak, że 40-latek był już dobrze znany policjantom ze swoich wcześniejszych przewinień i był osobą poszukiwaną. Bez wahania ruszyli oni za nim w pościg. W wyniku szybko podjętych działań, mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. Po przewiezieniu do policyjnej celi, stanął przed sądem, który skazał go na dwa lata pozbawienia wolności.