Ostróda wstrząśnięta brutalnym morderstwem rodziców przez ich własną córkę

W Ostródzie doszło do szokującego incydentu, który przeraził lokalną społeczność. Policja otrzymała informacje o możliwym niepokojącym zdarzeniu w jednym z mieszkań na terenie miasta. Niestety, doniesienia okazały się prawdziwe. W momencie, gdy stróże prawa zdecydowali się na siłowe wejście do wskazanego mieszkania, napotkali makabryczny widok – na podłodze jednego z pomieszczeń leżały ciała kobiety i mężczyzny. Pierwsze ustalenia policji potwierdziły, że doszło do zabójstwa pary. Sprawcą okazała się być 27-letnia córka pokrzywdzonych, która została zatrzymana.

28 lutego 2024 roku, około południa, dyżurny ostródzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nieobecności właściciela mieszkania przy ulicy Demokracji w swoim miejscu pracy. Zaniepokojony zgłaszający nie miał dostępu do wnętrza mieszkania, ale widok przez okno wzbudził jego podejrzenia. Policjanci, obawiając się, że w środku mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy, zdecydowali się na natychmiastowe działanie. Wewnątrz mieszkania znaleźli ciała 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny pokryte licznymi ranami ciętymi, kłutymi i rąbanymi. Niestety, pomoc medyczna okazała się już zbędna, a wszystko wskazywało na to, że doszło do podwójnego morderstwa.

W następstwie tragedii na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikami kryminalistyki, którzy pracowali pod nadzorem trojga prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Ostródzie do późnej nocy. Dodatkowo, dla personelu Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie ogłoszony został alarm w celu jak najszybszego wyjaśnienia okoliczności zbrodni i ujęcia sprawcy. W działania zaangażowano również funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Dzięki intensywnym działaniom policji, wieczorem tego samego dnia zatrzymano 27-letnią córkę ofiar w pobliskiej miejscowości niedaleko Ostródy. Podczas szeroko zakrojonych działań śledczych odnaleziono i zabezpieczono narzędzia, które posłużyły do popełnienia zbrodni. Wszystkie zebrane dowody wskazują na udział zatrzymanej kobiety w tym tragicznym incydencie. Podejrzana nie stawiała oporu i była trzeźwa w momencie zatrzymania.

27-latce przedstawiono zarzut podwójnego morderstwa, co skutkuje wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za taki czyn grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.