Ostatnie dni spektaklu ”Wesele” na scenie Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie

„Wesele” – jedno z najbardziej cenionych i znanych widowisk teatralnych, jest obecnie dostępne na deskach olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza. Wystawiony pod okiem reżysera Sławomira Narlocha, spektakl będzie można oglądać od 6 do 12 marca, dając mieszkańcom Olsztyna możliwość doświadczenia tej wyjątkowej sztuki.

Podczas spektaklu widzowie mogą oczekiwać burzy emocji i gorących uczuć, które są głównym motorem napędowym dla wszystkich postaci. Zaczyna się od słów Zosi: „Chciałabym kochać, ale tak bardzo, bardzo mocno”. Sprawy polityczne są tu zepchnięte na dalszy plan, a na pierwszym miejscu stoi miłość, która rządzi całym „Weselem”.

Sławomir Narloch, młody lecz już uznany reżyser, który przez wiele lat prowadził warszawski Teatr Pijana Sypialnia, podjął się realizacji jednej z najważniejszych sztuk w polskiej kulturze. Narloch jest również twórcą spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” opartego na książkach Lewisa Carrolla, który został uznany za wydarzenie roku w Teatrze Narodowym w Warszawie. Teraz, „Wesele” stanowi kolejne, być może jeszcze bardziej trudne, wyzwanie w jego karierze.

Narloch zauważa, że goście weselni zebrali się w bronowickiej chacie, aby świętować miłość. Mimo napięcia, nie doszło do żadnej konfrontacji i wszyscy dotrwali do poranka. Reżyser pragnie stworzyć „Wesele”, które będzie wiernie oddawać ducha oryginału Wyspiańskiego, jednocześnie będąc zrozumiałym dla współczesnego odbiorcy. Marzy mu się spektakl tętniący młodością i dzisiejszymi emocjami. Muzykę do spektaklu skomponował Jakub Gawlik, a zostanie ona wykonana na żywo przez zespół pod batutą Mateusza Cwalińskiego.