Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyzn z narkotykami i gazowym pistoletem podczas policyjnej akcji

Podczas przeprowadzonej akcji przez funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, doszło do aresztowania dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat. Zdarzenie miało miejsce na obszarze Olsztyna, dokładniej w jednym z apartamentów, który wynajmowali poszukiwani.

W środę 20 marca, o godzinie 8:40 rano, policja olsztyńska zatrzymała pierwszego z poszukiwanych – 34-letniego mężczyznę. Wywiad operacyjny przyniósł informacje, że mężczyzna może przebywać w wynajmowanym przez niego apartamencie w Olsztynie. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na osobę, której wygląd zgadzał się z rysopisem poszukiwanego. Po sprawdzeniu dokumentów tożsamości okazało się, że natrafili na poszukiwanego.

W trakcie kontroli jego odzieży, funkcjonariusze znaleźli w kieszeni foliowy woreczek z białym proszkiem. Podejrzewając, że jest to narkotyk, a w mieszkanie mężczyzny mogą być skrywane kolejne porcje, postanowili przeprowadzić tam rewizję.

Podczas przeszukania mieszkania, natrafili na drugiego z poszukiwanych – 32-latka, który spał. Dodatkowo, w mieszkaniu odkryli więcej substancji psychoaktywnych ukrytych w metalowej puszce, gotówkę oraz pistolet gazowy.

Aresztowani mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie dla zatrzymanych. Jeden z nich usłyszał zarzut posiadania dużej ilości substancji narkotycznej, do czego się przyznał. Zarówno 34-latek jak i 32-latek nie unikną kary za swoje czyny.