Nowa Pijalnia Czekolady E. Wedel otwiera się w Olsztynie

W sercu Olsztyna, na malowniczym Starym Mieście, rusza budowa pierwszej Pijalni Czekolady E. Wedel w tym mieście. Lokal powstaje w miejscu nieistniejącej już restauracji Malta Café. Osoby, które z niecierpliwością czekają na otwarcie tego miejsca, mogą już zacząć odliczać dni. Informacje o spodziewanym terminie udzielił Zespół Pijalni Czekolady E. Wedel.

Zespół odpowiedzialny za powstanie nowej pijalni poinformował, że lokal położony przy ulicy Lelewela 6A jest jeszcze w fazie remontu i adaptacji do standardów marki E.Wedel. Jednakże, czas pozostały do ostatecznego otwarcia skraca się z każdym dniem. Planowane jest to na pierwszą połowę ostatniego kwartału 2023 roku, choć konkretnej daty jeszcze nie ujawniono – jak podała sieć Pijalni Czekolady E.Wedel.

Początki firmy E.Wedel sięgają 1851 roku, kiedy to młody cukiernik pochodzący z Berlina – Karol Ernest Wedel – przybył do Warszawy i otworzył niewielki sklep na ulicy Miodowej, oferujący czekoladę i karmel. W 1894 roku, syn Karola – Emil przeniósł sklep wraz z fabryką do nowej kamienicy na ulicy Szpitalnej, gdzie funkcjonuje on do dziś jako Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Od 2004 r. powstaje coraz więcej pijalni tej marki, a w każdej z nich można odkryć słodkie zaklęcie oraz unikalne smaki. Goście mogą tu skosztować nietuzinkowych czekolad do picia, różnorodnych deserów i ręcznie robionych pralin, które tworzone są pod okiem Mistrza Czekolady – Janusza Profusa.

Obecnie w Polsce jest już ponad 30 Pijalni Czekolady E.Wedel. Jednak tylko jedna z nich znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim – mieści się ona w Szczytnie przy ulicy Odrodzenia 11.