Nowa odsłona akcji charytatywnej "Nakręć się na pomaganie"

W pełni rozpoczęła się tegoroczna edycja kampanii charytatywnej pod hasłem „Nakręć się na pomaganie”, skierowanej dla małej Marcelinki. Obecnie trwa intensywna zbiórka nakrętek, lecz nowym, nieoczekiwanym elementem w tym roku stała się także zbiórka kasztanów. Projekt, pod przewodnictwem starszego aspiranta Adama Trzonkowskiego, odnotowuje znaczne zaangażowanie dzieci z przedszkoli w Olsztynie.

Główną bohaterką akcji jest Marcelinka z Pisza, która nie ukończyła jeszcze roku. Jej stan zdrowia wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji. W trosce o zebranie jak największej ilości funduszy na terapię dziewczynki, dzielnicowy z Białej Piskiej – starszy aspirant Adam Trzonkowski – zdecydował się poszerzyć zakres zbiórki o kasztany, obok tradycyjnie gromadzonych nakrętek.

Organizator akcji przyznał, że zbiórka kasztanów znacznie przekroczyła jego optymistyczne prognozy. Jednakże taki właśnie efekt był zamierzony. Akcja „Nakręć się na pomaganie” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci uczęszczających do olsztyńskich przedszkoli, a także w jednym z miejscowych szkół podstawowych.

W celu podziękowania zaangażowanym dzieciom, ich rodzicom i pedagogom ze współpracujących placówek, starszy aspirant Adam Trzonkowski spotkał się osobiście z przedszkolakami z Przedszkoli nr 1, 13, 19, 6, 39 oraz „Stokrotka” w Olsztynie.

Policjant podkreślił swoją wdzięczność dla młodych uczestników zbiórki nakrętek i kasztanów. Ponadto zachęcił je do dalszej aktywności na rzecz kampanii, omówił cel jej prowadzenia i kogo wspierają zebrane fundusze.

Spotkanie z dzielnicowym z Białej Piskiej było dużym zaskoczeniem dla olsztyńskich przedszkolaków, które wykazały duże zainteresowanie jego wizytą. Zwrócił on również uwagę na Szkołę Podstawową nr 1 w Olsztynie, która przyczyniła się do sukcesu akcji „Nakręć się na pomaganie”, zbierając imponującą ilość kasztanów dla Marcelinki.