Niezwykle brutalne zachowanie 13-latka z Nowego Miasta Lubawskiego: Młodociany napastnik zaatakował 63-latka

Wydział Kryminalny policji w Nowym Mieście Lubawskim zidentyfikował i aresztował 13-letniego chłopca, którym był sprawcą poważnej agresji wobec 63-letniego mieszkańca miasta. Nastolatek został oskarżony o uszkodzenie ciała starszego mężczyzny, a jego sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich.

W środę, 22 maja, informacje o napaści na 63-latka dotarły do nowomiejskich policjantów. W wyniku brutalnego ataku, ofiara odniosła uraz głowy i musiała zostać przewieziona do szpitala.

Dzięki analizie dostępnych nagrań z miejsca zdarzenia, które miało miejsce 12 maja, funkcjonariusze byli w stanie ustalić dane personalne pokrzywdzonego oraz sprawcy przemocy. Okazało się, że napastnikiem był 13-letni mieszkaniec miasta. Chłopiec został zatrzymany i umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. Na podstawie zebranych dowodów, młodocianemu zarzucono czyn chuligański – napaść na starszego mężczyznę poprzez uderzenia rękami i nogami, szarpanie i pchanie, co doprowadziło do upadku ofiary i uderzenia jej głową o betonowy element konstrukcji mostu. Pokrzywdzony stracił przytomność, a nieletni sprawca wraz ze swoimi kolegami zbiegli z miejsca zdarzenia.

Choć wielu młodych ludzi przekonanych jest o swojej bezkarności z powodu młodego wieku, nic bardziej mylnego! Osoby, które ukończyły 13 lat, ale są jeszcze niepełnoletnie, odpowiadają przed sądem rodzinnym za popełnione przestępstwa. Po ukończeniu 17 lat są już traktowane jak dorośli.