Na ulicy Pstrowskiego w Olsztynie doszło do wypadku. Jeden z uczestników był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdu

Sytuacja na olsztyńskiej ulicy Pstrowskiego stała się punktem zainteresowania miejscowych służb policyjnych, które obecnie starają się wyjaśnić szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce w dniu roboczym – w poniedziałek. W wyniku tego niefortunnego incydentu, dwie osoby doznały obrażeń wymagających interwencji medycznej. Dodatkowo, śledztwo wykazało, że jednym z kierowców był człowiek, który nie tylko był pod wpływem alkoholu, ale również miał na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

Według informacji uzyskanych od policjantów prowadzących sprawę, kierujący pojazdem marki Subaru na łukowatym odcinku drogi nagle utracił kontrolę nad swoim autem. W rezultacie tej utraty kontroli, samochód uderzył w inny pojazd – prawidłowo poruszającą się Toyotę. Dwa osoby musiały zostać przewiezione do szpitala. Policja użyła alkomatu do przeprowadzenia badania kierującego subaru i wyniki pokazały, że miał on 0,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd.

Warto zauważyć, że za naruszenie zakazu prowadzenia pojazdu, wydanego przez sąd, grozi poważna kara – nawet do 5 lat pozbawienia wolności.