Może dojść do strajku w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji

Pracownicy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (EPWiK) rozważają organizację strajku, domagając się podwyżek płac. W referendum zorganizowanym wśród zatrudnionych, frekwencja wyniosła nieco ponad 62 procent.

Na przeprowadzenie akcji protestacyjnej zdecydowało się blisko 96 procent głosujących pracowników. Piotr Szumlewicz, reprezentujący Związkową Alternatywę, wyraził nadzieję na spotkanie z prezydentem Elbląga, Michałem Missanem. Podkreślił, że pracownicy spodziewają się, iż nowo wybrany prezydent uniknie konfliktu na początek swojej kadencji, który mógłby poważnie zakłócić funkcjonowanie miasta.

Prezydent Missan potwierdził, że otrzymał prośbę o spotkanie od przedstawicieli EPWiK-u. Zapewnił, że zamierza spotkać się zarówno z pracownikami, jak i prezesem firmy, Markiem Misztalem. Prezydent dodał również, że jest otwarty na rozmowy z każdym środowiskiem.

Zgodnie z przepisami, organizatorzy strajku są zobowiązani do poinformowania o planowanym proteście co najmniej pięć dni przed jego rozpoczęciem.