Młodzi adepci jazdy na dwóch kółkach w Giżycku zdobywają nowe doświadczenia na hulajnogach elektrycznych

W szkołach podstawowych w Giżycku, młodzież przygotowująca się do uzyskania upragnionej karty rowerowej, czyli swojego pierwszego prawa jazdy, od niedawna ma możliwość nabierania doświadczenia także za kierownicą hulajnóg elektrycznych.

Hulajnogi cieszą się rosnącą popularnością i stają się alternatywą dla rowerów. Właśnie to zauważył Mirosław Boć, który jest nie tylko radnym Giżycka, ale także nauczycielem. Zasugerował on zakup hulajnóg dla uczniów giżyckich podstawówek. Propozycja ta została uwzględniona w lokalnej strategii edukacyjnej, co zaowocowało zakupem dziesięciu nowych, elektrycznych hulajnóg dla szkół.

Pozwolenie na jazdę hulajnogą elektryczną wiąże się bezpośrednio z kartą rowerową, którą mogą otrzymać osoby pomiędzy 10. a 18. rokiem życia. Praktyka jazdy nie tylko na rowerze, ale i na hulajnodze elektrycznej będzie nieocenionym doświadczeniem dla uczniów. Kartę rowerową można uzyskać na przykład podczas specjalnie organizowanych szkolnych zajęć, po osiągnięciu wieku 10 lat.

W ramach współpracy ze szkołami, straż miejska z Giżycka zasugerowała dyrekcji placówek edukacyjnych przeprowadzenie serii pogadanek na temat bezpiecznego korzystania z hulajnóg w miejscach publicznych.