Mieszkańcy Olsztyna zatrzymani podczas jazdy citroenem na al. Sybiraków za złamanie prawa

33-letni obywatel miasta Olsztyna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za naruszenie nakazu sądowego, po tym jak został zatrzymany podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez olsztyńską jednostkę wywiadu policyjnego. Wiodąca rola w całym zajściu przypadała mężczyźnie, który poruszał się samochodem razem ze swoim towarzyszem – osobą poszukiwaną przez organy ścigania w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo na szkodę mienia.

W nocy z wtorku na środę (23/24 kwietnia), na al. Sybiraków w Olsztynie, agenci wywiadowcy policyjni dostrzegli citroena, którym kierował mężczyzna jadący zdecydowanie za szybko. Z tego powodu podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej.

Podczas interwencji okazało się, że 33-letni kierowca posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto, jak wynikało z danych policyjnej bazy, jego pasażer był poszukiwany przez policję w celu wykonania kary pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa przeciwko mieniu. Wobec 28-letniego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

33-latek, który prowadził citroena, teraz czeka na rozprawę sądową za popełnione przestępstwo. W przypadku uznania winy grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.