Mata zapowiada swoją kampanię prezydencka, a UWM zaprasza rapera na studia do Olsztyna

Michał Matczak, szerzej znany pod pseudonimem „Mata”, w ostatnich dniach oznajmił, że będzie starać się o urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Choć wybory miałyby się odbyć dopiero w roku 2040, raper już teraz – oficjalnie – zapowiedział rozpoczęcie swojej kampanii.

Krytyka wobec rządu.

Mata w swoim wystąpieniu dosadnie skrytykował rządy obecnej władzy, która nie interesuje się młodym pokoleniem, a cała – obecna polityka – skierowana jest głównie wobec osób starszych, które nie znają potrzeb i realiów młodych Polek i Polaków. Oczywiście, jednym z głównych postulatów rapera było zdepenalizowanie marihuany. Matczak zapowiedział, że w planowanej – prawie 20-letniej kampanii prezydenckiej zamierza wydać jeszcze 33 płyty, z czego ostatnia ukazać się ma w roku 2033. Jak można zrozumieć, w tym roku raper zakończy swoją działalność artystyczną, a następnie skupi się na samorozwoju i uzyskiwaniu wiedzy, która będzie niezbędna celem pełnienia obowiązków prezydenta.

Raper zamierza poświęcić 7 lat na studia i samorozwój.

Michał Matczak zamierza przeznaczyć 7 lat życia na studiowanie i samorozwój. Jak zapowiedział – ostatnia płyta ukazać się ma w roku 2033, a Mata następnie w całości poświęci się edukacji. Plany rapera ewidentnie spodobały się władzom Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Na profilu społecznościowym uczelni w serwisie Instagram opublikowany został post treści, która jawnie zachęca rapera do wybrania tegoż to uniwersytetu. Czy cała akcja Maty jest w pełni szczera i realna, czy też stanowi jedynie element kampanii promocyjnej jego muzyki – cóż, o tym przekonamy się najpewniej w 2033 roku.