Konflikt na drodze – rowerzysta zderza się z samochodem w Olsztynie

W ostatni piątek, tj. 17 maja, w pobliżu olsztyńskiego ronda poświęconego pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, miało miejsce zdarzenie drogowe. Do niebezpiecznej sytuacji doszło między kierowcą samochodu osobowego a rowerzystą.

Informacje dotyczące incydentu pojawiły się około trzynastej, kiedy użytkownicy Internetu zgłaszali na miejscowej grupie dyskusyjnej poświęconej tematyce transportu korki na ulicy Artyleryjskiej, prowadzącej do alei Shumana.

Zgodnie z zebranymi świadectwami, przyczyną zgłoszonych utrudnień w ruchu była kolizja, do której doszło na przeznaczonym dla rowerów przejeździe przy wspomnianym rondzie OKS. Policja ustaliła, że młody 19-letni kierowca osobówki potrącił 32-letniego rowerzystę, nie ustępując mu pierwszeństwa. Za swoje niewłaściwe zachowanie na drodze został ukarany mandatem.

Niemniej jednak wydaje się, że cyklista również nie miał czystego konta. Po przeprowadzeniu przez funkcjonariuszy testu alkomatem, okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu – w jego organizmie wykryto 1,3 promila.

Sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie, jednak na szczęście, pomimo rażących błędów obu stron, nikomu nie stała się krzywda.