Jezioro Ukiel. Zderzyły się skutery wodne

Na jeziorze Ukiel doszło do niebezpiecznego zdarzenia– dwa skutery wodne zderzyły się ze sobą, a jeden z kierujących trafił do szpitala. Okoliczności całego zdarzenia nie są na ten moment znane, a całą sprawą zajmuje się policja, która ma wyjaśnić, jak doszło do wypadku.

Kierowcy byli trzeźwi.

Kierującymi skuterami wodnymi byli kolejno 23, oraz 21-letni mężczyźni. W momencie zdarzenia obydwaj byli trzeźwi, jednak młodszy z nich nie posiadał odpowiednich uprawnień, które umożliwiałyby mu kierowanie tego rodzaju pojazdem wodnym. 23-letni mężczyzna trafił do szpitala. Nie wiadomo, jakich obrażeń doznał, ani w jakim stanie się znajduje. Obaj mężczyźni znają się ze sobą, nad jeziorem Ukiel spędzali wspólne wakacje. Młodszy z nich, który kierował skuterem wodnym bez uprawnień, został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych.

Jezioro Ukiel. Liczne interwencje.

Ostatnie dni okazały się sporym wyzwaniem dla olsztyńskich policjantów. Nad jeziorem Ukiel dochodziło tam do licznych interwencji funkcjonariuszy – w większości przypadków interwencje te dotyczyły osób spożywających alkohol. Tak też było w przypadku grupki kobiet, które pływały rowerkiem wodnym po jeziorze w stanie upojenia alkoholowego. Dwie z nich na domiar złego wskoczyły do wody, a następnie nie były w stanie ponownie dostać się na pokład rowerka. Za ten wybryk zostały one ukarane mandatem. Inaczej sprawy potoczyły się w przypadku trzech mężczyzn, którzy także pływali wspomnianym rowerkiem pod wpływem alkoholu – tu jednak okazało się, że jeden z nich jest osobą poszukiwaną. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na komisariat policji.