Dzień Pizzy zbliża się wielkimi krokami – gdzie zjeść pyszny specjał włoski w Olsztynie?

Światowy Dzień Pizzy obchodzimy już 9 lutego. A w Pizzeria San Giovanni świętowanie trwa przez cały miesiąc. Przez cały luty możemy zjeść bez ograniczeń pyszne jedzenie! Na taką informację czekało wielu miłośników dania. Od 1 lutego w Pizzerii San Giovanni na Starym Mieście przy ul. Hugona Kołłątaja 19, właściciele zapraszają na festiwal pizzy „Jedz jak chcesz”.

Promocja polega na tym, ze zamawiać można za jedną stała cenę 43,90 zł od jednej osoby. Przy czy na miejscu możesz jeść tyle ile zdołasz i nic więcej nie dopłacasz. Bez ograniczeń, za jedną tylko opłatą – 9,90 zł, można korzystać również z oferty napojów dostępnych w lokalu.

Według legendy pizze powstały w Neapolu we Włoszech, kiedy piekarze sprzedawali biednym ludziom nadmiar ciasta. Chleb rozwinął się w jedną z najwcześniejszych pizzy i był udekorowany pomidorami, olejem, serem i anchois. Te pizze były sprzedawane w całych Włoszech, ponieważ były tanie, sycące i smaczne. Ponadto zaczęto wymyślać różne odmiany pizzy i dodawano takie składniki, jak mięso, zioła, warzywa i przyprawy.